Deklaracja dostępności

 

Deklaracja dostępności Biuletyn Informacji Publicznej Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu

Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu.

  • Data publikacji strony internetowej: 2003-08-18
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03-25

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • Nie wszystkie grafiki/zdjęcia są opatrzone tekstem alternatywnym (wytyczna WCAG 2.1 1.1.1)
  • Brak informacji o sytuacjach kryzysowych w języku migowym.
  • Brak dostępności lub niepełna dostępność plików załączników w formacie PDF

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-01
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-03-25

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Joanna Fortuńska.
  • E-mail: dostepnosc@psr.poznan.pl
  • Telefon: 61 853 18 71, 509 333 789.

Każdy ma prawo: wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko.
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informację w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania możesz złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu
  • Adres: al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań
  • E-mail: biuro@psr.poznan.pl
  • Telefon: 61 853 18 71

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Kompleks połączonych budynków A, B i C

Państwowa Straż Rybacka mieści się w kompleksie budynków A, B i C przy al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań, możesz do nas dojechać                                                                                                                  samochodem, tramwajem lub autobusem.

W celu dokładnego zlokalizowania miejsca, kliknij na mapkę

Pomieszczenia Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu znajdują w budynku C na 3 piętrze. Kompleksem budynków zarządza Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Budynek C składa się z 6 kondygnacji (piwnica, parter, 1-3 piętra, strych).

Budynek jest czytelnie oznakowany.

Wejścia. Wejście dla klientów i pracowników do kompleksu budynków to główne wejście w budynku A. Wejścia B i C są tymczasowo zamknięte. Przed budynkami A i C biegnie ciąg pieszy wzdłuż ulicy, oznakowany liniami naprowadzającymi. Odchodząc prostopadle od ulicy, wchodzi się na plac, na którym znajduje się 5 drzew i pasy zieleni. Dalej jest 6 stopni oznaczonych kontrastowo. Po lewej stronie znajduje się podjazd z poręczami. Przed samym budynkiem są kolejne schody (6 stopni). Pierwszy i ostatni stopień jest oznaczony kontrastowo. Można ominąć schody, kierując się w lewo, w stronę parkingu urzędu przy bocznej ścianie budynku. Wejście od strony parkingu na podest prowadzący do drzwi wejściowych jest dostosowane dla wózków. Na podest można dostać się także po 6 stopniach od ul. Ojca Honoriusza Kowalczyka. Pierwszy i ostatni stopień jest oznaczony kontrastowo.

Drzwi w budynku A są przeszklone, oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi, otwierają się automatycznie. Za drzwiami jest przedsionek z dostępnym polem manewrowym. Po lewej stronie znajduje się portiernia. Wejście przez drugie drzwi przeszklone, oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi, otwierane automatycznie do holu, w którym znajdują się prostokątne filary (3 po lewej i 3 po prawej stronie).

W holu po prawej stronie jest punkt informacyjny, do którego można się zgłosić po wejściu do budynku. Pracownik punktu informacyjnego skontaktuje się z pracownikiem właściwej komórki organizacyjnej. Obsługa klientów odbywa się w wyznaczonym miejscu. W holu po prawej stronie znajdują się 2 windy przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Z holu na antresolę i wyższe piętra prowadzi klatka schodowa z poręczami po obu stronach.

W budynkach A i C znajdują się także klatki schodowe i windy (przy łączniku budynków B i C winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością). Klienci mogą poruszać się łącznikami pomiędzy budynkami (budynki A i B – przez hol i na 5 piętrach, budynki B i C – na parterze i 3 piętrach).

W łączniku B i C na parterze i 1. piętrze brak barier architektonicznych, na 2. i 3. piętrze znajdują się schody. Przy schodach są platformy dla osób z niepełnosprawnością. Platformy są oznaczone i wyposażone w instrukcję obsługi. Brak pochylni. W przejściu pomiędzy budynkami B i C znajduje się winda przystosowana dla osób z niepełnosprawnością.

Pomiędzy łącznikami w budynku na każdym piętrze znajdują się szklane drzwi oznaczone kontrastowymi pasami ostrzegawczymi.

Toalety. Toaleta dla osób z niepełnosprawnością jest na parterze w holu i na 1. piętrze na antresoli. Przewijak dla dzieci jest w toalecie na parterze.

Pętla indukcyjna. W punkcie informacyjnym w holu, w sali sesyjnej, w sali herbowej i w sali 132 są pętle indukcyjne.

Oznakowanie dla niewidomych. Brak znaczników dla niewidomych totupoint. Oznakowania w alfabecie Braille’a są w windach i przy wejściach do toalet w holu i na antresoli.

Pokój cichej obsługi. Pokój cichej obsługi dla osób ze szczególnymi potrzebami jest w holu budynku A przy punkcie informacyjnym.

Pies asystujący. Do budynku można wejść z psem asystującym.

Parking. Wzdłuż ulic przy budynkach znajdują się ogólnodostępne parkingi z miejscami dla osób z niepełnosprawnością.

Przed budynkiem C, po drugiej stronie ulicy, znajduje się ogólnodostępny parking z miejscami dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby ze szczególnymi potrzebami mogą wjechać na parking przy budynku A (miejsca przy bocznej ścianie budynku, ze szlabanem otwieranym przez pracownika portierni). Taką potrzebę należy wcześniej zgłosić telefonicznie 618531871 (sekretariat PSR w Poznaniu).

Przed budynkiem biegnie ciąg pieszy wzdłuż ulicy, oznakowany liniami naprowadzającymi. Odchodząc prostopadle od ulicy wchodzi się na plac, na którym znajdują się drzewa i po bokach pasy zieleni. Na placu znajduje się sześć stopni oznakowanych kontrastowo i dotykowo. Po lewej stronie jest podjazd z poręczami. Przed samym budynkiem znajdują się kolejne schody (sześć stopni, pierwszy i ostatni stopień są oznaczone kontrastowo i dotykowo).

Schody można ominąć, kierując się w lewo, w stronę parkingu wewnętrznego przy bocznej ścianie budynku. Od strony parkingu można wejść na podest prowadzący do drzwi wejściowych. Wejście na podest jest dostosowane dla osób korzystających z wózków i rodziców z dziećmi w wózkach.

Na podest można wejść również schodami od ul. Ojca Honoriusza Kowalczyka (pierwszy i ostatni stopień oznaczone są kontrastowo i dotykowo).

Drzwi w budynku A są przeszklone i oznaczone pasami ostrzegawczymi kontrastującymi z otoczeniem. Drzwi otwierane są automatycznie. Za drzwiami jest przedsionek z portiernią po lewej stronie.

Wejście przez drugie drzwi przeszklone, oznaczone pasami ostrzegawczymi kontrastującymi z otoczeniem. Drzwi otwierane są automatycznie.

W holu trzeba uważać na prostokątne filary (trzy po lewej i trzy prawej stronie).

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Kontakt. Klient może komunikować się z pracownikami jednostki przez: e-mail, punkt informacyjny, telefon, ePUAP, e-Doręczenia, tradycyjny list pocztowy oraz SMS, MMS na niektórych stanowiskach pracy.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu zobowiązuje się do wdrożenia różnych sposobów i rozwiązań technicznych, zapewniających dostęp do informacji opracowywanych w urzędzie oraz ułatwień komunikowania się z osobami o szczególnych potrzebach.

Informacje o zadaniach Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu są na stronie internetowej w ETR-ach.  

W budynkach preferowana jest obsługa alternatywna – pracownik wychodzi do klienta. Osoby niesłyszące i głuchoniewidome, które mają trudności w komunikowaniu się, mogą załatwić sprawy w urzędzie z pomocą tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika, jeśli zgłoszą taką potrzebę.

Co planujemy zrobić, poprawić dostępność?

Planujemy sukcesywnie wdrażać nowe rozwiązania mające na celu zwiększenie dostępności dla klientów Państwowej Straży Rybackiej w Poznaniu.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Chrzypsku Wielkim, ul. Jeziorna 16, 64-412 Chrzypsko Wielkie.

Posterunek rejonowy w Chrzypsku Wielkim mieści się w budynku parterowym, wejście nie posiada schodów. W wejściu jest próg o wysokości 6 cm, który można pokonać wózkiem inwalidzkim. Po wejściu do holu głównego po prawej stronie są pomieszczenia posterunku PSR. W tym wejściu jest próg o wysokości 7 cm, który można pokonać wózkiem inwalidzkim. W budynku nie ma schodów ani windy, brak jest pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. W obrębie budynku nie ma miejsc parkingowych przeznaczonych specjalnie dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym do budynku jest miejsce aby osoba niepełnosprawna mogła podjechać do drzwi wejściowych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asekuracyjnym i psem przewodnikiem. Dojechać do budynku można jednokierunkową ulicą Jeziorną. Wejście do budynku z tej ulicy jest z poziomu gruntu.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Pobiedziskach, ul. Kiszkowska 12, 62-010 Pobiedziska.

Posterunek rejonowy w Pobiedziskach mieści się w dwupiętrowym budynku. Drzwi otwierane  standardowo. Pomieszczenia posterunku znajdują się na piętrze budynku dostęp tylko schodami, korytarz wyposażony w poręcze.  Na parterze jest hall umożliwiający obsługę wszystkich Klientów. W budynku nie ma windy, brak jest platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Miejsca  parkingowe  są  ogólnodostępne. Można wejść z psem asystującym. Wjazd na Posterunek Rejonowy w Pobiedziskach skręcić w drogę na Kiszkowo przy stadionie miejskim. Brak bezpośredniej możliwości dojazdu komunikacją miejską.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Kaliszu, ul. Warszawska 62A, 62-800 Kalisz.

Posterunek rejonowy w Kaliszu mieści się w dwupiętrowym budynku na pierwszym piętrze. Na posterunek prowadzi jedno wejście, przed wejściem są schody wyposażone w dwie poręcze. W budynku nie ma windy, brak jest pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada tylko domofon. Brak miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Wjazd do budynku od ul. Warszawskiej przez bramę przy Zakładzie Higieny Weterynaryjnej.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Koninie, ul. Okólna 59, 62-510 Konin.

Posterunek rejonowy w Koninie mieści się w dwupiętrowym budynku – pomieszczenia posterunku znajdują się na drugim piętrze. W budynku nie ma windy są korytarze i schody. W budynku brak platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Dojazd na Posterunek od skrzyżowania ul. Okólnej z ul. Harcerską drogą asfaltową przy przedszkolu w kierunku ogródków działkowych.

 

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Lesznie, ul. Chociszewskiego 12, 64-101 Leszno.

Posterunek rejonowy w Lesznie znajduje się w budynku Skanska. Do budynku prowadzą trzy wejścia – jedno od strony południowej przez piwnicę i dwa wejścia od strony zachodniej – jedno przez drzwi obrotowe a drugie przez schody wyposażone w poręcze po obu stronach, posterunek mieści się na parterze budynku. Budynek nie posiada wind, a wejście na I i II piętro przez schody wyposażone w poręcze. Budynek nie posiada pochylni, platform, informacji głosowych jak i pętli indukcyjnych. Przed wejściem do budynku znajduje się parking z dwoma  miejscami  dla osób niepełnosprawnych. Nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Do budynku mieszczącego się przy ul. Chociszewskiego 12 można dojechać od ul. Dożynkowej jak i ul. Norwida.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Pile, ul. Niepodległości 148, 64-920 Piła.

Budynek posterunku znajduje się przy samej ulicy obok przystanku MZK, biura mieszczą się na parterze. Wejście od ulicy, brak chodnika tylko pobocze, wejście na jednym poziomie bez stopni, do pomieszczenia biurowego posterunku trzeba przejść małym korytarzem ok. 1,5 m. Brak stopni, wszystko na jednym poziomie – parter. W budynku brak jest platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Brak miejsc parkingowych. Nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Opis sposobu dojazdu -  z centrum wyjazd na Koszalin.

Posterunek Rejonowy Państwowej Straży Rybackiej w Zaniemyślu, ul. Poznańska 30, 63-020 Zaniemyśl.

Posterunek  rejonowy znajduje się w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej.  Lokal znajduje się na pierwszym piętrze. Wejście jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy, brak jest pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. Żadna toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Nie ma zakazu wstępu z psem asystującym. Dojazd do ulicy Poznańskiej oznakowany tablicami kierunkowymi do obiektu, w którym znajduje się posterunek PSR.

Informacje dodatkowe

Ułatwienia

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP

  • użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab,
  • w całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczanie aktywnego linka czy pola formularza,
  • dostępna jest wersja strony z podwyższonym kontrastem,
  • zastosowano przycisk A++ umożliwiający zmianę wielkości tekstu.

 

 

 

Wytworzył:
Joanna Fortuńska
(2025-03-27)
Udostępnił:
Fortuńska Joanna
(2021-02-17 07:58:40)
Ostatnio zmodyfikował:
Fortuńska Joanna
(2025-03-27 12:18:35)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki